WWW czyli World Wide Web

Trzy literki w to bez wątpienia dla wielu synonim Internetu. Są one jego swoistym urzeczywistnieniem, to dzięki nim poruszamy się po wirtualnym świecie. Strona www jest swoistym rodzajem dokumentu, który zapisuje się w wyjątkowym języku zwanym HTML. Za wyświetlanie stron na naszym komputerze odpowiada przeglądarka ( obecnie na rynku internetowym jest ich wiele rodzajów ). Przeglądarka stron www to nic innego jak program, który pobiera z sieci stronę oraz jej zawartość i wyświetla na naszym komputerze.

projektowanie stronIm lepsza przeglądarka tym wierniejsze przekształcenie kody w jakim została zapisana. Serwerami www nazywamy właściwie serwery http. Najczęściej są to komputery, które mają za zadanie udostępniać kody stron internetowych wszystkim innym użytkownikom korzystającym z tej sieci. Owe serwery posiadają konkretne nazwy, które stanowią część adresu URL. Wysyłka kodu HTML do przeglądarki www odbywa się za pomocą swoistego protokołu transmisyjnego http. Poprzez ten protokół przeglądarka stron porozumiewa się z serwerami www. Strony są internetowe głównie są pisane językiem HTML, choć nie tylko. Jest to stosunkowo prosty język programowania stąd jego duża popularność. Za pomocą jego opisuje się wygląd stron www.

Tworzenie stron Gdańsk – projektowanie

Z istotę języka HTML uważa się elementy, które zbudowane są ze znacznika otwierającego, treści oraz znacznika zamykającego. Każdy ze znaczników zbudowany jest z nazwy, która zamknięta jest znakami nawiasów ostrokątnych. Kolejną częścią składową strony internetowej jest adres URL pod jego postacią kryje się konkretna strona www. Owy adres zbudowany jest z nazwy protokołu http, nazwy serwera jaki i również ścieżki dostępu do pliku, który zawiera swoisty kod strony. Przedstawione tu zostały tylko podstawowe pojęcia, które są związane ze stronami internetowymi. Warto te pojęcia znać by mieć jakieś pojęcie na temat funkcjonowania ich w sieci, na pewno ta wiedza wpłynie na bardziej świadome korzystanie z jej zasobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *