WordPress – System zarządzania treścią

tworzenie stron internetowychWordPress (nazwa została zasugerowana przez Christine Selleck) to system zarządzania treścią, obsługuje głównie blogi, choć obecnie nie tylko. Został napisany w języku PHP korzystając z bazy danych MySQL (wolnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych). Stanowi on bardzo przydatne narzędzie dla ludzi, którzy zajmują się  tworzenie stron gdańsk, zarówno jako osoby fizyczne oraz firmowe. Początkowo był wykorzystywany jako narzędzie pomocne w tworzeniu blogów internetowych. Obecnie jego możliwości znacznie wzrosły i za jego pomocą jesteśmy w stanie stworzyć normalną i funkcjonalną stronę internetową.

WordPress jest ciągle rozwijany, bardzo często są publikowane jego aktualizację, które w znaczny sposób ułatwiają korzystanie z niego. W Internecie także dość często ukazują się jakieś dodatki, które usprawniają jego funkcjonowanie i pozwalają dostosować stronę do naszych potrzeb. Istotną cechą tego systemu jest to, że jest zupełnie bezpłatny i bardzo łatwy w obsłudze. Aby korzystać z jego dobrodziejstw nie należy znać języków programowania, których nauka jest czasochłonna i trudna. Według wielu statystyk można wywnioskować, że niemal co siódma strona, która działa w Internecie funkcjonują za pomocą skryptu WordPress, składa się na ten sukces powszechny dostęp do niego.

Tworzenie stron Gdańsk – nowa jakość WWW dzięki WordPress!

Tworzenie stron www w WordPressie jest głównie przeznaczone do przekazywania aktualnych wiadomości i informacji. Organizacja stron może się odbywać na dwa sposoby: nadrzędny oraz podrzędny. Strony pisane w tym skrypcie mogą być zbudowane za pomocą różnych szablonów stron, one zaś mogą składać się z różnych szablonów plików oraz mogą zawierać także inny kod PHP. Strony mogą niemal bez ograniczeń posiadać bardzo rozbudowane treści. Warto pamiętać, że treści stron pisanych za pomocą tego skryptu znajdują się w bazie danych WordPress. WordPress posiada kilka ograniczeń, które jednak można obejść, lecz nie wpływają one na popularność tego skryptu wśród osób tworzących stron w globalnej sieci. Łatwość jego użytkowania na pewno zachęca do korzystania z dobrodziejstw, które nam oferuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *