Podstawy pozyskiwania odnośników – projektowanie stron

tworzenie stron wwwProjektowanie stron kończy się poszukiwaniem odnośników do swoje strony internetowej warto rozpocząć poszukiwania od osób najbliższych. Najprościej sięgnąć po tworzenie stron gdańsk, które należą do kogoś z rodziny bądź też do przyjaciół. Warto zdać sobie sprawę, że odnośnik pochodzący z dobrego sąsiedztwa jest na wagę złota dla naszej dobre strony www.

Nie należy się bać i wahać z sięganiem po takie możliwości, one są bardzo istotne i decydują o dobrym starcie. Należy także zainteresować się stronami, które dotyczą podobnej tematyki co strona nasza, poruszają się w tej samej niszy. Nie należy patrzeć z góry na witryny, które mogą być potencjalnie naszą konkurencją, można skorzystać z ich dorobku. Warto sięgnąć po możliwość zamieszczenia naszego odnośnika na stronach nam podobnych. Możemy oczywiści się spotkać z negatywnymi reakcjami ale warto zaryzykować. Konkurenci na rynku dzielą się na tych inteligentnych, czyli tych którzy z chęcią ci pomogą wychodząca z założenia, że my pomożemy tobie a ty pomożesz nam, korzyści wtedy będą obustronne.

Są też konkurenci, którzy w twoim działaniu będą widzieli jakieś podteksty i będą wychodzić z założenia, że nie muszą ci pomagać, każdy do własnego sukcesu powinien dochodzić samodzielnie a swój dorobek traktują jako tajemnicę zawodową. Warto poszukać również w miejscach, które obecnie w świecie Internetu są potężnym medium, mowa tu o portalach społecznościowych. Stanowią one bardzo wartościowe źródło w pozyskiwaniu odnośników do strony. Portale społecznościowe na ogół posiadają wysoką ocenę TrustRank, dlatego są bardzo wartościowe w procesie pozyskiwania odnośników. Zapisanie się do takiego portalu jest bezpłatne, zajmuje niewiele czasu. W łatwy sposób można założyć konto i stworzyć odnośnik do naszej strony i promocja gotowa. Serwisów społecznościowych jest setki a co za tym idzie setki możliwości do wykorzystania i setki odnośników do zrekrutowania na nasze potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *